Czy przy tych lekach, mogę na mocne bóle głowy (stany migrenowe) używać Ketonal forte 100mg?

Dzień dobry. Jestem w trakcie leczenia zaburzeń depresyjno-lękowych. Leki które przyjmuję to: - Escipram 10mg (rano) - Naxalgan 150mg (rano i wieczór) - Trittico CR 75mg (1/3 tabletki wieczorem) - Aropilo 0.5mg (wieczorem) Chciałbym się dowiedzieć, czy przy tych lekach, mogę na mocne bóle głowy (stany migrenowe) używać ketonal forte 100mg? Ponieważ ketonal był zawsze jedynym lekiem, który w tych przypadkach mi pomagał, jednak teraz gdy od niedawna zacząłem się leczyć i mam tyle leków, zastanawiam się, czy nie będzie się to ze sobą kłócić.

Witam Pana,

jest Pan bardzo młodym człowiekiem i pisze Pan o leczeniu farmakologicznym, które raczej mało pomaga. Proponowałabym aby zająć się ruchem, mimo pandemii, wychodzić na świeże powietrze, biegać lub wymyślić dla siebie jeszcze inną formę ruchową, które pomogą Panu zwiększyć przepływ większej ilości tlenu w płucach jak również zwiększy się wydzielanie endorfin, serotoniny i dopaminy. Nawet zwykłe spacery pomogą. Gdy krew będzie dotleniona, ustąpią bóle głowy. Ketonal to bardzo silny lek przeciwbólowy, warto się do niego nie przyzwyczajać i postawić na działania ruchowe na świeżym powietrzu lub nawet w domu. W internecie jest dużo filmików pokazujących ćwiczenia w domu, proszę z tego spróbować skorzystać. Być może ta forma aktywności pomoże. Warto zmieniać nawyki, bo zmiana nawyków- aktywność fizyczna zamiast leków może dać bardzo dobre rezultaty. A ponadto dobrze jest skontaktować się z psychoterapeutą. Pozdrawiam serdecznie, Alicja Jankowska