Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wygląda zawał serca?

Około 300 Polaków dziennie doświadcza zawału serca. Aby lepiej zrozumieć na czym polega, by móc się przed nim chronić, warto wysłuchać prof. dr hab. Zbigniewa Gacionga. Wyjaśnia, co może wywołać zawał serca oraz jak wygląda późniejsze leczenie.

Witaj, nerwica serca to nie problem serca, a emocji, które są w Tobie (prawdopodobnie schowane) i poprzez serce szukają ujścia. To właśnie mechanizm zaburzeń lękowych, dawniej zwanych nerwicą. Badania EKG mają się nijak do trudności emocjonalnych, z którymi prawdopodobnie się zmagasz. Najskuteczniejszą metodą ich leczenia jest psychoterapia. Proces leczenia wspiera też regularny tryb życia, uprawianie sportu i spotkania z przyjaciółmi.

0

Proszę Pana, proszę trzymać się diagnozy lekarskiej. Jeżeli EKG wypadło pozytywnie, to jest Pan zdrowy. Zamiast zamartwiać się proszę znaleźć dla siebie jakieś formy aktywności, sportowej lub innej. Proszę spróbować zapisać się do jakiegoś klubu tanecznego, teatralnego, sportowego. Jest Pan bardzo młodym człowiek, najprawdopodobniej bardzo zdrowym. Objawy nerwicy są różne i nie należy się do nich przywiązywać, bo one się zmieniają. Lepiej tą energię przekazać na aktywność, a nie na lęk.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy