Co jeszcze mogę zastosować na ten ból?

Witam, Biore neosine duo przypisane od lekarza 3x dziennie ze wzgledu na jakiegos wirusa, ktorego zlapalam. Dostalam dzisiaj miesiaczke, ktora mam bolesna od kiedy pamietam. Wzielam 4 tabletki apapu extra. Bol nie ustepuje. Pije teraz herbate imbirowa. Czy cos jeszcze mozna zrobic? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli ma Pani bolesne miesiączki, to należy przede wszystkim skonsultować ten problem z ginekologiem, by wykluczyć przyczyny patologiczne, wynikające np. z zaburzeń hormonalnych czy zmian w narządzie rodnym (mięśniaki, polipy itd.).

Proszę zapoznać się z naszym artykułem, omawia przyczyny, diagnostykę oraz leczenie bolesnych menstruacji: https://portal.abczdrowie.pl/bolesne-miesiaczkowanie.

Należy także dobrać odpowiednie leki uśmierzające ból – Apap, który Pani zażywa, to paracetamol, a substancja ta może być silnie toksyczna dla organizmu ludzkiego, jeżeli przekroczona zostanie dobowa dawka dopuszczalna. Dużo skuteczniejszy w tej sytuacji może okazać się ibuprofen lub leki rozkurczowe.

Niektóre kobiety w celu uregulowania cyklu miesięcznego, zmniejszenia ilości krwi menstruacyjnej lub zmniejszenia dolegliwości miesiączkowych i okołomiesiączkowych decydują się także na doustną antykoncepcję hormonalną. Wówczas zamiast miesiączki w każdym cyklu pojawia się tzw. krwawienie z odstawienia – skąpe i niebolesne złuszczanie się śluzówki macicy.

Być może przydatne okażą się rady zawarte w tym materiale, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/ulzyj-sobie-o-cwiczeniach-lagodzacych-bole-menstruacyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.