Co mam robić z tak wyglądającym okiem?

witam prawe oko, prawa jego czesc biala boli od kilku dni, tylko w prawej czesci widac gdy poruszy sie powieka ze jakby tam powstal plyn pomiedzy blona a okiem, ten worek z plynem jest tylko w czesci bialej oka po prawej stronie, nie rozchodzi sie na zrenice srodek czy lewa strone. Rano oko wyglada lepiej, popludniu bardziej pobolewa a takze ten worek z plynem jest bardziej widoczny. Leczenie tobrex, cornelegel, softeye net, olodin free. Lekarze twierdza ze to sie wchlonie, tylko jakos poprawy nie widac.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

z opisu wynika, że schorzenie nosi cechy gradówki. Podobny objaw może się również pojawić przy jęczmieniu i zapaleniu spojówek.

Gradówka pojawia się najczęściej z powodu zakażenia bakteryjnego, cery trądzikowej, czy zapalenia skóry. Zazwyczaj taki stan powinien przejść po zastosowaniu preparatów, które Pan przyjmuje. Ten proces może trwać różnie, często jest to około 2 - 3 tygodni, a w innych przypadkach trwa nawet 2 miesiące.

Jeżeli dalej są jakieś wątpliwości i sądzi Pan, że leki nie przynoszą żadnej poprawy, to należy się ponownie udać do okulisty, który jeszcze raz przeprowadzi badanie.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z materiałami na naszej stronie, które mogą pomóc w zrozumieniu problemu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-ta-zmiana-na-oku

https://portal.abczdrowie.pl/gradowka

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-spojowek-co-warto-wiedziec

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.