Co oznacza taki guz pod okiem?

Witam pod okiem jest taka kość nazywa się chyba jarzmowa i pod lewym okiem prosta kość od nosa do skroni ale, pod prawym okiem bliżej nosa jest taki mały guz go się da tylko, wczuć palcem i czy to jest jakiś guz oczodołu czy coś takiego dodam że nie wiem czy to mam od urodzenia czy przez katar czy mam jakiś nowotwór i objawy jakie mam to jak tego dotykam to czuje jak by mi leciutko oko wypychało jakby dyskomfort prawego oka mam 18 lat

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

z samego opisu bardzo ciężko wywnioskować, czym może być spowodowana ta zmiana. Jeżeli guzek znajduje się zaraz pod okiem, to możliwe, że jest to schorzenie gradówki. Oznacza to często infekcje i stan zapalny toczący się w oku. W takim wypadku należy się udać do okulisty, który znajdzie odpowiednie dla Pana rozwiązanie.

https://portal.abczdrowie.pl/gradowka

Jeżeli jednak guzek znajduje się w zatoce przynosowej, to taki stan powinien obejrzeć laryngolog. Może się okazać, że jest to np. torbiel zatokowa, jednak, aby to potwierdzić, powinien Pan wykonać badanie RTG zatok.

Więcej informacji o wskazanym problemie można znaleźć w naszym artykule, do którego link zostawiam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/torbiele-w-zatoce-szczekowej-przyczyny-objawy-i-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.