Czy moje problemy są związane z zatokami?

Dzień dobry, Czy jeśli bardzo bolą mnie zęby oraz kość jarzmowa, co podejrzewam ze jest zwiazane z zatokami, mogę się zgłosić na ostry dyżur otolaryngologiczny? Nie mogę już wytrzymać. Moje podejrzenie wynika z braku węchu, a po płukaniu zatok odzyskałam węch. Dodatkowo kilka lat temu wyszedl mi polip w zatoce szczekowej. Bardzo proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

kość jarzmowa jest naturalnym pancerzem chroniącym narządy zmysłów i górnych dróg oddechowych. Jej ból może następować w wielu przypadkach, jednak wnioskując z informacji, które Pani dostarczyła, dolegliwość jest spowodowana zapaleniem zatok. W takiej sytuacji nieprzypadkowy jest też ostry ból zębów, prawdopodobnie również spowodowany stanem zapalnym.

Jeżeli ból naprawdę jest nie do wytrzymania, może się Pani udać na ostry dyżur, w innym przypadku i tak wskazana jest pilna wizyta u laryngologa. Powstające stany zapalne mogą być spowodowane wykrytym wcześniej polipem, który uciska zatoki i powoduje objawy bólowe. W celu dokładnej diagnozy mogą być potrzebne badania obrazowe głowy.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi dolegliwości zapalenia zatok oraz występowania polipów w zatoce szczękowej:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zatok

https://portal.abczdrowie.pl/polipy-nosa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.