Co mam robić z taką wysypką u dziecka?

U 3-latka z dnia na dzień pojawiła się wysypka (krostki, plamki) na wewnętrznej stronie obu dłoni, a dzień później zaczęła się pojawiac na wewnętrznej stronie prawej stopy i tam na razie nie postępuje. Na dłoniach zlało się to w czerwone plamy a z kciuków schodzi skóra. Dziecko czuje się świetnie, nic poza tym się nie dzieje. Pediatra przepisała triderm, neozine i duosina, na razie wysypka nie postępuje. Pediatra nie wie co to może być. To już piąty dzień wysypki. Proszę o wskazówki co robić.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dobrze by było, gdyby opisane przez Panią zmiany skórne występujące u dziecka obejrzał nie tylko pediatra, ale również dermatolog. Być może problem jest natury dermatologicznej i wymaga szerszej diagnostyki i obejrzenia przez specjalistę doświadczonego w problemach skórnych.

Wysypka na dłoniach i stopach dziecka to częsty objaw bostonki. To schorzenie wieku dziecięcego, w którym oprócz wysypki pojawia się również ból gardła, podwyższona temperatura i ogólne złe samopoczucie. Wspomina jednak Pani, że dziecko czuje się dobrze i oprócz wysypki nic mu nie dolega.

Być może zmiany skórne są objawem alergii, atopowego zapalenia skóry lub infekcji.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dziwna-wysypka-u-dziecka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wysypka-na-dloniach-i-stopach-u-5-latka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wysypka-na-dloniach-stopach-i-gardle-u-dziecka-a-choroba-bostonska.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.