Co mam robić z tym zapchaniem ucha?

Witam, przeziębiłam się a dokładniej przewiało mnie podczas jazdy autem z otwartym oknwm i od dwóch dni mam zatkane uszy jakby szum, słyszę ale bardzo mi to przeszkadza, objawy przeziębienia prawie zniknęły czuję się w miarę ok ale zatkane uszy pozostały. Czy to minie, co powinnam zrobić w tej sytuacji? Z góry dziękuję za odpowiedź.

W opisanej sytuacji można podjąć próbę zastosowania leku z pseudoefedryną dostępnego bez recepty. Proszę jednak zapoznać się najpierw z ulotką, żeby wykluczyć czy nie ma Pani do niego przeciwwskazań (wliczają się w nie np. niektóre choroby serca). Leku nie należy stosować w połączeniu z kawą czy alkoholem, może też zaburzać sprawność psychoruchową (nie należy po nim prowadzić).

Lek powinien przynieść szybką ulgę (do godziny), jeśli jednak tak się nie stanie to należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu lub laryngologa.