Co mam sądzić o takim badaniu kręgosłupa?

Dzień dobry Prosze o interpretacje wyniku. Czy mam zawracać głowę lekarzowi? Pozioma konfiguracja kości krzyżowej. hipoplasyczny krążek m/k L5/S1-wariant rozwojowy. Obraz może wskazywać na zaburzenie metameryzacji pogranicza lędźwiowo-krzyżowego - wskazana ocena w badaniu TK, z objęciem dolnych kręgów piersiowych. W badaniu widoczny doogonowo krażek m/k przyjęto jako L5/S1. Krażek wykazuje niski sygnał w obrazach T2 zal co przemawia za jego degradacją. Symetryczne uwypuklenie zarysów m/k L4L5 - tzw. bulging disc. Pośrodkowo i przysierodkowo - prawoboczna protruzja krążka międzykręgowego L5/S1 powodująca ucisk na worek oponowy, z przyleganiem do początkowych odcinków korzeni nerwowych S1, zwłaszcza po stronie prawej. Często po wysiłku fizycznym ( dźwiganie, kopanie) odczuwam ciepły ból w dolnej części kręgosłupa. Tak samo dzieje się po dłuższej jeździe samochodem.

Do omówienia z Lekarzem zlecającym badania kregosłupa szyjnego, piersiowego " TK kregosłupa ledźwiowego;" Pozioma konfiguracja kości krzyżowej. hipoplasyczny krążek m/k L5/S1-wariant rozwojowy. Obraz może wskazywać na zaburzenie metameryzacji pogranicza lędźwiowo-krzyżowego - wskazana ocena w badaniu TK, z objęciem dolnych kręgów piersiowych. W badaniu widoczny doogonowo krażek m/k przyjęto jako L5/S1. Krażek wykazuje niski sygnał w obrazach T2 zal co przemawia za jego degradacją. Symetryczne uwypuklenie zarysów m/k L4L5 - tzw. bulging disc. Pośrodkowo i przysierodkowo - prawoboczna protruzja krążka międzykręgowego L5/S1 powodująca ucisk na worek oponowy, z przyleganiem do początkowych odcinków korzeni nerwowych S1, zwłaszcza po stronie prawej" Opis jak wyżej, mierne zmiany zwyrodnieniowe, do interpretacji klinicznej.
... Ważny wywiad i badanie, Najlepiej omówić z Lekarzem. Opisane zmiany MRI i PACJENT do pełnej konsultacji i analizy dotychczasowych wyników badań innych, całej dokumentacji medycznej... Jaka waga, ciśnienie i puls ?? Wyniki badań, do omówienia, do interpretacji kliniczne; Ważny Pacjent i objawy kliniczne; wywiad, wyniki badań, zażywane leki, używki, alkohol, "wspomagacze", inne leki, poprzednia historia leczenia, wywiad rodzinny, tryb życia i pracy! Ważny stan ogólny, schorzenia towarzyszące, Regularność posiłków i snu, istniejące stresy, nawyki, niepokoje etc...Bardzo istotny nastrój, zaburzenia emocjonalne, nerwicowe, depresyjne, zaburzenia snu .... Wskazany pełny wywiad, badanie, pełna konsultacja neurologiczna, z wynikami badań . Pozdrawiam