Co mam zrobić, jeśli mąż ma paranoję?

Witam, chcialam sie zapytac o meza. Maz 2 miesiace byl w szpitalu psychiatrycznym z powodu paranoi mowi ze ktos chce go zabic, ze bylam z nim tylko po to aby wyciagnac od niego informacje i ktos mi za to placi ze caly czas go zdradzam, ze pozakladalam mu kamery w domu z kims... W szpitalu powiedzieli ze to od narkotykow i ze mu przejdzie przepisal mu Pan doktor leki nie pamietam nazwy wiem ze byly przeciwpadaczkowe i lekowe . niestety mezowi nie przeszlo i zerwal ze mna katakt ostatnio kiedy go widzialam mowil o swoich paranojach na zmiane z tym ze chce zebym wrocila . widze ze jest zle u niego nie umiem mu pomoc zwlaszcza ze ma mnie za wroga . prawdopodobnie juz nie bierze narkotykow . Nie bardzo przekonuje mnie diagnoza pstawiona przez lekarza ze jest to tylko przezv narkotyki . Bardzo prosze o porade co w tej sytuacji zrobic i jaka moze byc to choroba? Martwie sie a nie wiem co robic

Dzień dobry!

Zespół paranoidalny rzeczywiście może być wywołany np. zażyciem narkotyków. Różny może być jednak przebieg, nasilenie objawów, czas trwania, długoterminowe konsekwencje itp. Mąż powinien pozostawać pod opieką lekarza psychiatry, być na bieżąco diagnozowany i leczony - kontynuować przyjmowanie leków, psychoterapię itp.

Pozdrawiam!