Co mam zrobić, żeby odetkać uszy?

Dzień dobry Od 27 lutego borykam się z zapaleniem zatok, tj. Stan zapalny został wyleczony ale od ponad 3 tygodni mam zatkane uszy. Antybiotykoterapia oraz pomoc w postaci pastylek ziołowych i przeciwbólowych nie działała. laryngolog przepisał Avamys oraz Dicortineff, po 5 dniach stosowania uszy bez zmian, ale rano mam tak zatkany nos że nie potrafię oddychać, oczy zalepione ropą. Jedyny plus to taki, że nie boli już szczęka i szyja i dodatkowo straciła się krew, która prędzej była w katarze, kaszlu czy nawet w uchu. Co jeszcze można zrobić? Jak odetkać uszy? One nie bolą, ani nie pulsują po prostu nie słyszę nic poza własnym ciałem ( szumy, bicie serca, ruch kości w czaszcze) i dostaje do głowy od ciągłego piszczenia... Karmie piersią i po podwójnym podaniu Amotaksu, a potem Duomox miałam straszne biegunki i byłam bardziej wycieńczona niż po sterydach, dodatkowo inhalacje z solanki mam wrażenie że tylko podrażniały zatoki i nos szczypał.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Dziękujemy za zadanie pytania na naszej stronie.

Podane przez Panią objawy faktycznie utrzymują się niepokojąco długo. Ponadto zarówno antybiotyki, jak i domowe sposoby nie przynoszą ulgi.

Przy problemie zatkanych uszu, poleca się płukanie wodą morską, inhalacje, jednak do tej pory żadna z tych metod nie pomogła. Może Pani również wypróbować specjalne preparaty do oczyszczania uszu, dostępne w aptece. Jednak przede wszystkim zachęcamy do ponownej wizyty u specjalisty. Być może warto zasięgnąć porady innego lekarza, niż dotychczas.

Więcej informacji o problemie zatkanych uszu może Pani znaleźć pod poniższymi linkami:

https://portal.abczdrowie.pl/woskowina

https://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-zatkane-ucho

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.