Co mogą oznaczać bóle szyi u 21-latka?

Witam, mam 21 lat, od 2 tygodni mam jakieś dziwne bóle szyi , aktualnie po prawej , czasami tez po lewej, promieniowało też za prawym uchem w górę , nie wiem od czego to jest , w sumie jestem trochę przewrażliwiony , czytając niektóre treści na internecie. Mam 2 zęby do usunięcia czy to może być od tego ? Zaczeło się chyba od bólu prawej , dolnej ósemki przy jedzeniu. Nie wiem czy mam powiekszone węzły chłonne , nie potrafię tego zdiagnozować .

Dzień dobry,
bóle szyi mogą być powiązane z parafunkcjami które mogą być efektem wyrznięcia się zęba 8. Proponowałbym wykonać zdjęcie panoramiczne w celu oceny sytuacji zębów 8 i ew. przeznaczenia ich do ekstrakcji, po wykluczeniu tego problemu można zacząć szukać dalej.

pozdrawiam zdrowo :-)
lek.stom. Grzegorz Gdula