Co mogą oznaczać drobne niespecyficzne guzki podoplucnowe i niewielkie guzki płuc?

Co moga oznaczas drobne niespefcyficzne guzki podoplucnowe i niewielkie guzki płuc. Największy o średnicy 6 mm. Błagam o odpowiedz

Guzek o takiej wielkości jest najczęściej zmianą łagodna (pozapalną, węzeł chłonny). Jeżeli jest ich dużo to może być związany z jakąś chorobą (gruźlica, sarkoidoza, AZPP). Są czynniki, które zwiększają ryzyko ryzyko nowotowtu (wiek, morfologia guza, lokalizacja guzka), dlatego najlepiej podejść z płytką CD (tomografia komputerowa klatki piersiowej) do pulmonologa lub torakochirurga. Najlepiej zabrać ze sobą jakieś stare badania