Co mogą oznaczać takie dolegliwości w wieku 34-lat?

Witam serdecznie, mam 34 lata. Od miesiaca mam dziwne dolegliwości. Zaczęło się krwawieniem z odbytu. Kolonoskopia wyszła ok. Gastroskopia wykryła helicobacter pyroli na trzy plusy. 3 krotne usg brzucha ok. Lipaza, amylaza, próby wątrobowe ok. Crp 2,6. Biorę metronidazol i amotaks od 10 dni. Dokucza mi ciągle luźny stolec oraz bóle brzucha pod lewym żebrem oraz pieczenie, szczypanie lewej strony pepka. Do tego bóle pleców, raz obok łopatki, raz nizej.to to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Prawidłowo, że podjęła już Pani pewne kroki w kierunku diagnostyki oraz leczenia opisanych dolegliwości. Istotne jest jednak poznanie dokładnej przyczyny Pani problemów zdrowotnych.

Biorąc pod uwagę wskazane wyniki badań oraz obecne objawy, można by przypuszczać, że mogą one wynikać z zakażenia bakterią Helicobacter pylori. Leczenie, które Pani otrzymała powinno poskutkować i zniwelować skutki działania tej bakterii w przewodzie pokarmowym.

Jednakże regularne bóle po lewej stronie jamy brzusznej, mogłyby wskazywać na problemy czynnościowej lub zapalne ze strony układu pokarmowego. Badanie kolonoskopii jednak wykluczyło poważniejsze schorzenia, w tym prawdopodobnie chorobę Leśniowskiego – Crohna oraz celiakię.

W razie wątpliwości zalecamy Pani konsultację z lekarzem gastrologiem, który po analizie dotychczasowych badań zdecyduje o dalszym postępowaniu, aby poprawić Pani komfort życia.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zakazenie-helicobacter-pylori

https://portal.abczdrowie.pl/bo-z-lewej-strony-pod-zebrami-przyczyny-diagnostyka-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/stany-zapalne-jelit

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.