Co mogą oznaczać takie plamienia w wieku 19 lat?

Od 3/4 dni na swojej bieliźnie zauważam plamki krwi. Co jakiś czas w dniu pojawiają się. Nie wiem skąd się biorą.. No okres to nie może być bo to tak nie wygląda a to jest na prawdę tylko troszkę tej krwi. Jestem przed okresem, 20 dzień cyklu. Dodam że uprawiałam seks z chłopkiem bez zabezpieczenia z tydzień temu, ale wyszedł z kilkanaście sekund przed wytryskiem więc na pewno nie może to być nic związane z tym. Proszę o pomoc.. bardzo się stresuje.

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Stosunek przerywany nie jest wystarczającym zabezpieczeniem przed ciążą. Z zadanego pytania wynika, że doszło do zbliżenia bez zastosowania prezerwatywy czy też innej formy antykoncepcji. W tym przypadku najrozsądniejsze będzie wykonanie testu ciążowego. Może Pani zacząć od domowych testów dostępnych w aptekach czy drogeriach. Proszę wykonać je w dniu spodziewanej miesiączki. Możliwe jest również wykonanie badania gonadotropiny kosmówkowej w laboratorium. Jest ono szczegółowe i pozwala na szybkie wykrycie zapłodnienia. Jeżeli wykonane testy wykluczą ciążę, należy poszukać innej przyczyny tych dolegliwości.

Proszę pamiętać, że plamienia mogą być także objawem różnych schorzeń narządów intymnych, które należałoby skonsultować z ginekologiem. Być może zleci on Pani bardziej szczegółową diagnostykę, w tym usg oraz dodatkowe badania hormonów. Proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza, aby jak najszybciej znaleźć przyczynę tych objawów i w razie potrzeby rozpocząć odpowiednie leczenie.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z artykułem opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl, w którym znajdzie Pani więcej przydatnych informacji na temat tego typu dolegliwości:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-po-stosunku-przyczyny

Zachęcamy także do przeczytania odpowiedzi ekspertów serwisu na pytania o podobnej tematyce zadane przez innych użytkowników portalu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwone-plamienie-z-pochwy-tydzien-przed-spodziewana-miesiaczka

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfite-plamienia-na-2-tygodnie-przed-miesiaczka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.