Co mogą oznaczać zanikające guzy na głowie u dziecka?

Mam 14 miesięcznego syna. Dwa razy na główce w tym samym miejscu (prawa strona główki, niedaleko ciemiączka) pojawił się guz (jak po uderzeniu), który szybko się wchłonął. Raz miało to miejscu podczas płaczu dziecka (guz był wyczuwalny), dziecko zasnęło i po przebudzeniu już nie było po nim śladu. Drugim razem - wyczułam guz podczas karmienia piersią w trakcie spania, z rana nie było po nim śladu. Skóra w miejscu guza nie jest zaczerwieniona, nie ma krwiaków ani innych zmian. Syn jest pogodny, prawidłowo się rozwija, przybiera na wadze, nie ma wymiotów i chętnie je. Jaka może być przyczyna? Guz jest raczej twardy, ale go nie uciskałam, nie sprawia mu bólu. Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

udać się do pediatry, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie.
jeśli pojawi się nastepnym razem proponuje wykonać zdj

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.