Co mogą oznaczać zmiany w obrębie macicy?

Dzien dobry. Dzisiaj bylam na badaniu u ginekologa. Pan doktor zrobil mi usg dopochwowe i badanie wziernikiem. Powiedzial,ze mam powiekszona macicie,duza nadzerke i przerosniete endometrium. Pobral rowniez material do cytologii. Odbior mam dopiero za dwa tyg,ale troche sie denerwuje,poniewaz w listopadzie i styczniu mialam dwie operacje usuniecia tarczycy i wezlow srodpiersiowym ,w histopato. wyszedl nowotwor pecherzykowaty zlosliwy i czekam na radioterapie. Bardzo prosze o wyjasnienie co moga oznaczac slowa Pana doktora ginekologa. Czy jest sie juz czym martwic?

Raczej takie wyniki badania ginekologicznego nie budzą zbytniego niepokoju i mogą być np. związane z zaburzeniami hormonalnymi. Oczywiście najważniejszy będzie wynik badania cytologicznego na którego podstawie określi na pewno ginekolog dalszy sposób postępowania.