Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mogą znaczyć te brązowo-różowe upławy?

Witam, od 4 dni (od 15 dnia cyklu) mam brązowo-różowe upławy i żadnych innych dolegliwości typu swędzenie, pieczenie czy bóle. Na początku były mocno brązowe od 3 dnia już bardziej różowe. Czym może być to spowodowane? Z góry dziękuje za odpowiedź.
KOBIETA, 19 LAT 5 miesięcy temu

Wpływ menopauzy na zdrowie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

plamienia śródcykliczne mogą mieć związek z owulacją – zwłaszcza jeżeli nie towarzyszą im dolegliwości wskazujące na stany zapalne dróg rodnych. Jeżeli plamienie jest skąpe i pojawia się w okresie dni płodnych, a potem ustaje, to można mówić o plamieniu owulacyjnym. Ma ono związek ze spadkiem stężenia estrogenów w organizmie, co prowadzi do złuszczania błony śluzowej macicy. Niewykluczone także, że plamienie wynika z pękającego w połowie cyklu pęcherzyka Graafa. Być może przydatny okaże się ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-miesiaczka.

Niestety nie sposób tego ustalić bez badania. Proszę pamiętać, że każde krwawienie pojawiające się pomiędzy miesiączkami powinno być skonsultowane z ginekologiem, dlatego sugeruję, by zgłosiła się Pani na wizytę. Proszę zapoznać się z odpowiedzią naszego eksperta na to pytanie, może będzie dla Pani pomocna: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-plamienia-srodcykliczne.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-po-okresie-przyczyny-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy