Co mogą znaczyć te duszności i świszczący oddech?

Ostatnio zauważyłem, że mam duszności i świszczący oddech ale TYLKO w nocy. W dzień nie mam tych objawów i wszystko jest okej. Wieczorem też jest wszystko dobrze tylko właśnie w nocy gdzieś po 24 to się zaczyna. Czy to może być astma albo POChP?

Dariusz Osiak Internista, Warszawa

Zgłaszane objawy wymagają pogłębionej diagnostyki. Przebadania się , wykonania badań dodatkowych. Rekomenduję kontakt ze specjalistą pulmonologiem.