Czy świszczący oddech to powód do obaw?

Witam! Od ponad roku mam świszczący oddech, ale jest cichy i tylko ja go słysze, ostatnio miałam operacje więc zrobili mi badania pod jej kątem (podstawową spirometrię, badania krwii) wszystkie badania były dobre. Dowiedziałam się też że mam prawidłowo rozprężone płuca. Czy te świsty to powód do jakichkolwiek obaw? Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli w badaniach wyszło wszystko ok względem badań to raczej powinno wszystko być w porządku. Jeżeli nadal ten oddech świszczący się utrzymuję proponuję udać się do laryngologa, być może problem wynika ze zmian w jamie nosowej lub w krtani.