Co mogę robić z niskim ciśnieniem?

Witam. Borykam się z ciśnieniem 84/52 puls 60. Jestem pod kontrolą endokrynologa, który odstawił mi całkiem Euthyrox, gdyż uznał że wyniki mam dobre i go nie potrzebuję. Przepisał jedynie jod. Czy go biorę czy nie, miewam zawroty głowy,drętwienie rąk po nocach, zimne stopy i dłonie szczególnie jak długo siedzę. Do tego otępienie i depresja, problemy z żołądkiem. Ciągła senność. Wykonałam badanie na poziom b12 we krwi i wyszło 370. Na endokrynologa muszę czekać teraz prawie 4 mc. Zgłosiłam się do internisty z wynikami, Pani dr pow mi że jest wszystko super i jestem przemęczona, za mało wody piję... Ciągle to słyszę. Czytałam dużo o b12 i zaczęłam brać na własne ryzyko dawkę 950u pod język raz dziennie. Do tego łykam magnes z potasem ale nie wiem czy powinnam przy niskim ciśnieniu? Czuję się załamana, nie wiem co mam ze sobą robić. Proszę o pomoc.

Dzień dobry.

1. Sporo się nawadniać - nie wodą. Najlepiej elektrolity, herbaty, woda, ale z dodatkami.

2. Przyjmować leki zgodnie z zaleceniami lekarza endokrynologa.

3. Skonsultować się z lekarzem rodzinnym/internistą.

4. Warto dosalać posiłki.

5. Pomocne jest stosowanie rozmarynu lekarskiego.

5. Stałe i regularne uprawianie sportu - przynajmniej 2-3 tyg. spacery po 30 min. Polecany jest też basen z sauną - świetnie reguluje ciśnienie.

6. I bardzo ważne DIETA - cukry złożone (np. pełnoziarniste pieczywo, makarony) + warzywa.

Proszę jednak pamiętać - podstawą jest dobra diagnoza lekarska. Nic nie bierze się bez przyczyny. Trzeba znaleźć przyczynę i ją wyleczyć.