Co robić ze zbyt niskim ciśnieniem?

Od około tygodnia boli mnie głowa mam ciśnienie dla mnie niskie bo około 105 na 65 ból głowy zaczyna się na czubku głowy schodzi do nosa czoła i uszu ale mam też ból głowy z tyłu głowy który idzie na kręgosłup czy jest to powód do zmartwień? Moje ciśnienie zawsze wynosi 120 x 80 Każde odstępstwo od tego ciśnienia powoduje ogromnym bólem głowy czy wyższe czy niższe

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

prawidłowy wynik ciśnienia skurczowego i rozkurczowego powinien wynosić odpowiednio 120 i 80. Odpowiadają one za kurczenie i rozkurczanie serca w celu napełnienia go krwią, każdy odchył od poprawnego wyniku, powinien być powodem stałej obserwacji.

W Pani przypadku, gdy taka sytuacja wcześniej nie występowała, powinna być skonsultowana z lekarzem. Taki stan może być ono oznaką hipotensji, zwaną inaczej niedociśnieniem. Część ludzi od urodzenia mają problemy z niskim ciśnieniem i takie wyniki nie zagrażają zdrowiu, jednak jeżeli niski pomiar ciśnienia jest czymś nowym, to tak jak wyżej zostało wspomniane, należałoby się umówić na wizytę u kardiologa.

Niedociśnienie występuje u osób, które cierpią na cukrzycę czy schorzenia tarczycy, ale też pojawia się w stanach zagrożenia życia, między innymi przy zawale serca.

Odnosząc się do częstych i promieniujących bólów głowy, to hipotonia może je powodować. Oprócz tego występują także inne symptomy jak senność, brak energii oraz problemy z koncentracją.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który opisuje zależność między bólem głowy a nieprawidłowym ciśnieniem:

https://portal.abczdrowie.pl/bole-glowy-w-nadcisnieniu-niedocisnieniu-miazdzycy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.