Zapytaj lekarza

1 , 0 2 9 , 5 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mogę zrobić, aby pozbyć się tego ucisku w nosie?

Witam wiek 30lat czynnie uprawiam sport/mężczyzna, od 5msc po silnym przeziębieniu i pierwszej anginie w życiu pozostał ucisk w nosie,lekkie ból głowy z tyłu i zatok czołowych i tych "policzkowych" bol szyi/węzłow?. Zażywam sterydy do nosowe typu metmin/avamys ale raczej mi nie pomagają dyskomfort ucisku i pobolewania pozostał.Utrudnia mi to życie.Bylem u 4 laryngologów w rożnych klinikach. Podam opis TK; Jama nosa prawidłowa rozw. i powietrzna Bez destrukcji kostnej W zachylkach zebodolowych zatok szczekowych po prawej stronie przyścienne do 5mm polipowate zgrubienia o charakterze przewlekłym zmian zapalnych. Obustronne upowietrznienie blaszek pionowych małzowin nosowych srodkowych z obturacja przewodow nosowych. Małżówiny w granicach normy. Kompleksy ujsciowo-przewodowe sa obustronnie drozne poza ujsciem prawej zatoki klinewej i szczekowej. Esowate skrzywienie przegrody nosowej w czesci przedniej chrzestnej. Przerost tkanki limfatycznej nosogardła. Proszę o jakiekolwiek wskazówki co mogę zrobić aby się tego pozbyć...
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 4 tygodnie temu

Konsekwencje skrzywionej przegrody nosa

Skrzywiona przegroda nosowa to defekt, który może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie mogą być skutki zdrowotne skrzywionej przegrody.

Sam oceniam TK zatok. Przyjedź z płytą CD zatok i bądź na czczo. Zrobię endoskopię jamy nosowo gardłowej. Masz chyba nie usunięty i przetrwały z dzieciństwa trzeci migdałek. Przegrodę nosa też muszę ocenić sam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy