Co mogło spowodować ból brzucha?

Dzień dobry, jestem na redukcji wagi, udało się zrzucić już ze 120kg do 95kg, jeszcze przede mną jakieś 15-20kg, co jest dużym dla mnie wyczynem i się cieszę. Przed wczoraj miałem tzw dzień nietrzymania diety(robię taki raz na miesiąc, gdzie pozwalam sobie na jakąś rzecz np pizza, albo fastfood). I tym razem przesadziłem. Praktycznie w ciągu godziny zjadłem fast food (5 hamburgerów, 2 paczki frytek i 1L słodkiego napoju typu icetea), jakieś 30 minut po posiłku złapał mnie ból żołądka, który potrwał około godziny, a potem wszystko było w porządku. Co do kału po , był normalny, ani nie biegunka, a ni nie zatwardzenie, kolor normalny. Moje pytanie brzmi co mogło spowodować ból brzucha, czy to była głównie moja głupota, że "rzuciłem" się na jedzenie i zjadłem dużo tłustego w jednym czasie? Dodam, że jak jem normalne posiłki nawet spore takie zbilansowane to nie odczuwam bólu brzucha i jest wszystko w porządku. dziekuje za odpowiedź

Dzień dobry,

przyczyna było faktycznie rzucenie się na dużą ilość niezdrowego jedzenia. Przypuszczam, że większość osób bolałby brzuch po takich ilościach.

Zastanawia mnie tylko dlaczego tak bardzo rzucił się Pan na jedzenie. Być można Pana dieta jest zbyt restrykcyjna? A może trzeba porozmawiać z dietetykiem prowadzącym czy nie trzeba byłoby dodać jakieś produkty z "czerwonej" listy do Pana planu dietetycznego, aby uniknąć w przyszłości takiego napadowego jedzenia?

Pozdrawiam ciepło

Ewa Ceborska

https://www.food-diet.pl/