Co mogło spowodować te problemy z układem pokarmowym?

Dzień dobry... Od poniedziałku wystąpiła u mnie bardzo poważna zmiana, przez którą jestem zmęczony, zły ociężały. Otóż 4 miesiące temu miałem dietę redukcyjna, której się szczegółowo trzymałem, jej celem była redukcja na dany pułap wagowy, który udalo mi się osiągnac. Dodam że jestem sportowcem. Gdy dotarłem do celu, mogłem sobie wtedy pozwolić na coś więcej. I padło na masło orzechowe, które zjadłem 200 łyżką, popadłem w obżarstwo. Na drugi dzień, na śniadanie zjadłem to co zwykle 3x jajo gotowane 100g polędwicy i 4 cwiatki pomidora.. Po tym posiłku stopniowo czułem się, jakby mnie powietrze wypełniało w żołądku, straszny dyskomfort, uczucie ciężkości i osłabienie.. Po każdym posiłku tak mam, nie ważne ile zjem i co zjem ten sam efekt. A wzdęty brzuch odstaje strasznie i boli.. Borykam się z tym problemem od tygodnia, nic nie pomaga. Nospa, espumisan, zaczęli mnie leczyć antybiotykiem na bakterie, które również żadnych rezultatów nie przyniosło. Miałem robione usg gdzie cały przewód pokarmowy jest z gazach, dodam również że podczas połykania mam uczucie czegoś w środku niego.. Bardzo proszę o jakieś porady..

Dzień dobry,

myślę, że to będzie dobra nauczka na przyszłość, aby nie stosować restrykcyjnych diet redukcyjnych. Jestem pewna, że dieta nie była dobrana indywidualnie do Pana potrzeb. Uważam, że jadł Pan zbyt mało i po zakończeniu diety miał Pan ochotę na wszystko - zresztą sam Pan przyznaje, że popadł w obżarstwo. Teraz są tego skutki. Organizm nie potrafił sobie poradzić z większą ilością jedzenia po głodówce, którą mu Pan zafundował podczas diety. Stąd tez pojawiły się gazy i opisane dolegliwości. Z każdej diety należy wychodzić stopniowo. Jest Pan sportowcem, wiec tym bardziej nie powinien Pan stosować diet zbyt niskokalorycznych.

CO teraz zrobić? Zastosować odpowiednią dietę lekkostrawną i jeść miej a częściej. Należy znów pobudzić organizm do właściwej pracy. Być może przydadzą się probiotyki. Nie wiem dlaczego otrzymał Pan antybiotyk? Uważam, że nie ma takich wskazań. Z czasem organizm powinien zacząć normalnie funkcjonować ale uważam że waga wzrośnie.

Jeżeli byłby Pan zainteresowany mogę pomóc w ustaleniu diety.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668