Zaburzenia odżywiania u 28-latki

Dzień dobry. Od jakiś 3 miesięcy jestem na diecie. Ostatnio jadłam wiele niezdrowych rzeczy. Zapiekanke, tiramisu, 2 kawałki pizzy i takie inne. Dzisiaj zjadłam 2 i pół krokieta i mam statszne wyrzuty sumienia. Rozpłakałam się aż bo boję się, że nigdy nie uda mi się schudnąć. Nie umiem wrócić na tor zdrowej żywności. Cały czas myślę, że jak zjem to nic się nie stanie a potem ryczę dwa dni. Jak nie jeść niezdrowych rzeczy albo nie mieć wyrzutów sumienia? Chcę aby było tak jak przez te ostatnie 3 miesiące. Zdrowe zamienniki, ćwiczenia i zrzuciłam 5kg. A teraz zaczęło się jadanie niezdrowych posiłków prawie codziennie. Proszę o pomoc.
KOBIETA, 28 LAT 6 miesięcy temu

Dieta 1000 kalorii

Dzień dobry,

niestety ale widać zaburzenia odżywiania. To początki ale może przerodzić się w anoreksję lub bulimię czy kompulsywne objadanie. Jedząc zdrowo, regularnie i wprowadzając aktywność fizyczną z pewnością Pani schudnie. Nie należy się tym stresować ponieważ stres zaburza proces zdrowej utraty wagi.

Ponadto zastosowanie zbyt drastycznej i rygorystycznej diety skutkuje właśnie wzmożonym apetytem na słodycze czy żywność typu fast food. Wygłodzony i zmęczony organizm zaczyna domagać się energii a Pani będzie sięgać po jej najprostsze i najszybsze źródła. Stosując zaś zdrową i pełnowartościową dietę pokryje Pani zapotrzebowanie organizmu, będzie Pani pełna energii i odchudzanie stanie się przyjemne.

Proszę jak najszybciej zmienić sposób odżywiania. Im szybciej tym lepiej. Jeżeli jest Pani zainteresowana to układam diety przez internet.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty