Co oznaczają te bóle brzucha z prawej strony?

Zmagam się z bólem z prawej strony brzucha tam gdzie wyrostek brzuch już mnie boli praktycznie 8 lat. Robiłam badania USG już 4 razy nic nie wykazało morfologia krwi też dobra. Lekarz uważa że zespół jelita drażliwego. Mam zapracia bulgotanie gazy stolec często bobkowaty . Raz bobkowy a potem rzadszy . Nie raz potrafię się załatwić raz na tydzień skurcze brzucha częste mam zgaga pełności w żołądku odbijanie . Brzuch tylko boli po prawej stronie tylko raz przez 2 tygodnie nie boli potem znow ból raz potrafił mnie nie boleć brzuch przez 9 miesięcy . Lekarz stwierdził żebym brała asamax po nim trochę mniejszy ból . Siedzę boli jak wstanę trochę pochodzę ból puszcza

Dzień dobry, warto byłoby może zrobić kolonoskopię, aby ocenić co dzieje się w jelitach oraz gastroskopię, aby ocenić żołądek. Być może jest to jakiś stan zapalny.

Warto też zrobić test na krew utajoną, test oddechowy na nietolerancję węglowodanów oraz badanie na obecność Helicobacter.

Być może jest to zespół jelita drażliwego i wtedy należałoby zastosować odpowiednią probiotykoterapię (najlepiej jednoszczepową) i czasowo zastosować dietę fodmap (nie dłużej jednak niż 6 tyg.).

Zachęcam do kontaktu z gastroenetreologiem. On powinien poprowadzić dalszą diagnostykę.

Pozdrawiam

wa Ceborska

https://www.food-diet.pl/