Co może być przyczyną plamy na płucu na zdjęciu rentgenowskim?

Dobry wieczór,mam pytanie,co może być przyczyną plamy na płucu na zdjęciu rentgenowskim?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, niestety takie sformułowanie jest bardzo nieprecyzyjne i trudno mi powiedzieć co może oznaczać. Zmiany w obrebie płuc w badaniu RTG mogą mieć bardzo wiele etiologii i zalecam wykonanie badanie tomografii komputerowej. Pozdrawiam