Co może być przyczyną spóźnienia się miesiączki?

Witam,
od ponad tygodnia nie mam miesiączki, cały czas mi się zdaje, że właśnie się zaczęła, ale nie ma jej. Jak zawsze mam stan napięcia przedmiesiączkowego, który trwa już długo i o dziwo mam też upławy śluzu, dosyć rzadkie i białego koloru. Nie wiem, czym może to być spowodowane.

Czy jest możliwe, abym była w ciąży, jeśli uprawiałam 2 razy stosunek z zabezpieczeniem, prezerwatywa, do tego stosunek przerywany, było to w ok. 23 dniu cyklu.
Mam cykle zwykle 30-dniowe. Dodatkowo przeżywałam dosyć silne stresy na początku cyklu, ale trochę się boję, że jednak może to ciąża? Czy to możliwe?

Może być też trzecia opcja - często miewam torbiele na jajniku, dosyć duże, ale nigdy nie spowodowały aż takiego opóźnienia się okresu, tylko na 3 dni.
Proszę o wsparcie i odpowiedź.

Witam serdecznie,

na początku należy wykluczyć ciążę. Zarówno prezerwatywa oraz stosunek przerywany nie chronią w 100 proc. przed ciążą. Dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego.

W Pani przypadku zaburzenia miesiączkowania mogą być spowodowane torbielami jajników.

Natomiast patologiczna wydzielina z dróg rodnych może być objawem stanu zapalnego pochwy. To również może opóźnić miesiączkę.

W przypadku ujemnego wyniku testu ciążowego oraz braku miesiączki wskazana będzie konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam