Co może być źródłem moich objawów?

Witam Mam 38 lat. Mój problem pojawia sie w nocy - nigdy w dzien. Bardzo często budzę się w nocy z dziwnymi objawami - kołatanie serca, dzwonienie w uszach ,uczucie "odpłynięcia krwi" z głowy, raz uczucie drętwienia języka, innym razem uczucie jakby bicie serca było niewyczuwalne, częściej drętwienie jednoczesne małych palców u rąk. Zawsze w momencie obudzenia i występowania objawów toważyszy uczucie lęku i na chwilę wcześniej dziwny sen - np ze połknąłem jakieś ciało stałe, że coś się dzieje z palcami, że coś mi się dzieje ogólnie. Objawy przemijają niedługo po przebudzeniu się... no chyba że mam stan lękowy to się boję usnąć po czymś takim. Parę lat temu byłem u neurologa z uwagi na drżenia mięśni, które u mnie się pojawuają - zignorował je i stwierdził po kilku wizytach, żebym do psychologa się udał. Brałem też rok temu leki na nadciśnienie... od roku nie biorę a ciśnienie poza skokami mam raczej ok. Średnio 138/90, przy skokach 150/90... puls raczej spokojny kolo 60-70. Obawiam się guza mózgu... Co może dawać takie objawy?

Dzień Dobry Panu,

Zaprezentowane, niepokojące Pana symptomy wskazują na zaburzenia nerwicowo-lękowe - wymagają osobistej konsultacji psychologicznej/psychoterapeutycznej, celem diagnostyki symptomatycznej oraz leczenia psychoterapeutycznego w paradygmacie poznawczo-behawioralnym.

Z życzeniami dla Pana pomyślności!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam Pana,
Opisane przez Pana objawy wskazują na zaburzenia lękowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia.
Prawdopodobnie stres lub jakieś przykre
doświadczenia z przeszłości wywołały u Pana
bezpodstawny, a jednak dla Pana przeraźliwy lęk.
Każdy lęk przyczynia się do odczuwania różnych
nieprzyjemnych objawów somatycznych, np. kołatanie serca.
Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie, ale też przynoszą
poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność,
hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby Pan rozpoczął leczenie,
właściwą psychoterapię,
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i ich uciążliwe
konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych
oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pan spokój,
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl