Czy przyczyną moich dolegliwości może być nerwica?

Mam dokładnie to samo, im bardziej zmęczony tym więcej ataków duszności przy zasypianiu i ataków panicznego łapania oddechu. Dodatkowo pojawił się teraz dziwny odruch natarczywego ziewania którego nie mogę skończyć. Zaczynam ziewać ale nie mogę tego zrobić do końca... Dodatkowo jeszcze zaburzenia złapania pełnego oddechu i męczę się żeby w końcu za którymś razem się to udało. Nie mam tak codziennie ale im bardziej zmęczony, zestresowany, tym więcej takich namolnych odruchów. Do tego w ostatnio czasie doszedł lęk przed jakąś poważną chorobą czy zawałem serca. Co by mnie nie zakuło, lub zabolało nawet niezbyt mocno, już mam w głowie jakąś wymyśloną poważną dolegliwość, którą muszę skonsultować z lekarzem... a lekarze różnie, czasem mówią, że to nerwica, a czasem mają jakąś teorię, wtedy dają kupę antybiotyków lub leków przeciwzapalnych - oczywiście boję się brać te leki, ze względu na to co jest napisane w ulotkach - no i koło się zamyka... :/

Witam Pana,
Pana objawy, w tym lęk o własne zdrowie i życie,
wskazują na zaburzenia lękowe, które często
przyczyniają się do odczuwania różnych nieprzyjemnych
objawów psychicznych i somatycznych.
Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
uczucie uciskającej guli w gardle bóle głowy i wiele innych dolegliwości,
które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia.
Prawdopodobnie stres i jakieś przykre doświadczenia
z przeszłości wywołały u Pana bezpodstawny,
a jednak dla Pana przeraźliwy lęk.
Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie, ale też przynoszą
poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność,
hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pana problemu, dotrzeć do źródła Pana lęków
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych
oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pan spokój,
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl