Co może oznaczać mój wynik rtg płuc?
Dzień dobry! co może oznaczać taki wynik badania Rtg płuc Wzmożony rysunek oskrzelowy ponizej dolnego bieguna wneki prawej z niewielkimi zageszczeniami srodmiazszowymi w tej okolicy i odcinkowym zatarciem zarysu przepony obraz w zgodnosci ze stanem klinicznym moze odpowiadac zmianom zapalnym proszę co to oznacza??????

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Opis sugeruje zapalenie płuc. Zdjęcie RTG wraz z opisem powinno zostać ocenione przez lekarza, który zlecił badanie i następnie zdecyduje on o leczeniu. Pozdrawiam!