Co może oznaczać silne kłucie w lewym uchu u chłopaka?

Witam. Mój chłopak od 3 miesięcy na silne klucie /ból w jednym uchu, dokładnie w prawym. Poszedł do lekarza w ostatnim czasie i dowiedzial się w również prawy migdał jest powiększony. Poza tym vrak innych objawów. Dostał antybiotyk, bierze już 7 dni niestety poprawy brak. Ma go jeszcze brać 3 dni. Ucho boli dalej tylko lekko mniej. Dwie lekarki stwierdzily brak powiększonych węzłów chłonnych. Dwa miesiące temu był mocno przeziębiony, wyleczyl się sam. Morfologia robiona około 4-5 Msc temu również ok tylko cukier podwyższony. Usg jamu brzusznej również robi regularnie bo ma polipa. Lekko obtluszczona wątroba. Poza tym chłopak jest zapalonym rowerzysta czy jest minus 20 i tak jezdzi, bardzo często również po mocnym treningu siłowy wsiada na rower od razu spocony, nawet gdy pada czy jest zimno. Błagam o poradę. Chłopak wiek 40 lat, zawsze zdrowy.

Antybiotyk w Polsce to panaceum na wszystko o zgrozo. Miej nas Panie Boże w Swojej opiece i chroń od antybiotyków......Dzielny ten Twój chłopak. Niech omija lekarzy i zbada sobie zęby po tej stronie. Pan-tomogram, staw skroniowo żuchwowy, zgryz.