Co może oznaczać sztywnienie twarzy?

Dzień dobry, Mam tężyczkę stwiwrdzona w lutym.biorę suplementy diety d ,magnez ,witaminy b,potas.jednak nadal mam mocne sztywnienie twarzy.czy to może być objawem innej chórowy . Czy przy tężyczce tak jest.ludzie raczej piszą i mrowieniu a nie sztywnieniu.terqz mam sztywnienie jednej strony.prosze o poradę.nie mam stwierdzonego od czego jest tężyczka.wit d 12 skoczyło do 34.mg potas wapn. Norma

Witam! W znacznym odsetku przypadków z dodatnimi próbami tężyczkowymi mamy do czynienia z zaburzeniami nerwicowymi i wówczas suplementy nie zmieniają doznań. Potrzebne jest leczenie nerwicy lub leczenie skojarzone. Nie zapominajmy o psychoterapii. Powodzenia W. Łuczkowski.