Co może oznaczać taka grubość endometrium u 38-latki?
Witam . Wykonano mi mri miednicy x powodu problemów z pęcherzem .obraz pęcherza ok . Co mnie zastanawia i niepokoi to endometrium 3 mm wysokość dwóch warstw (2 DC). Miesiączki i skąpe . Jajniki P.25-16-23 i L 23-13-26 oba z pęcherzykami ok 9 mm . Co oznacza cienkie endometrium przy dwóch warstwach ?

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
przyczyn cienkiego endometrium może być wiele i zaliczamy do nich między innymi: zaburzenia hormonalne (zbyt niska produkcja hormonów odpowiedzialnych za jego budowę), choroby układu rozrodczego, a także przyjmowanie niektórych leków.
W tym przypadku zalecamy skontaktowanie się z Pani ginekologiem, który zna pełną historię leczenia i będzie w stanie zinterpretować wyniki, biorąc pod uwagę cały stan kliniczny.
Zbyt cienkie endometrium może być przeszkodą z zajściem w ciążę, a także powodować inne problemy zdrowotne, dlatego wizyta u specjalisty jest konieczna.
Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/cienka-scianka-macicy-czy-tabletki-antykoncepcyjne-sa-dobrym-sposobem-leczenia