Co może oznaczać taka wrażliwość na los zwierząt?

Witam! Od wielu lat przykre myślenie o bezdomnych kotach dokucza mnie bardzo cierpię i płaczę mocno. Bardzo kocham koty. Mam obsesję na punkcie kotów. Czy mam zaburzenie psychiczne? Trudno zapomnieć o bezdomnych kotach. Nie lubię myśleć o tym przykro. Jak zapomnieć o tym? Proszę o odpowiedź

Dzień Dobry Pani :)

Z Pani relacji wynika, że ma Pani empatyczne/szlachetne podejście do bezdomnych kotów - jednak z Pani opisu te doznania
emocjonalne powodują u Pani cierpienie emocjonalne.

Warto byłoby skontaktować się z Psychologiem/Psychoterapeutą, by mogła Pani przyjrzeć się schematom swojego przeżywania różnych sytuacji, m.in. z powodu bezdomności zwierząt.

Z życzeniami dla Pani jak najwięcej powodów do radości,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605