Co może oznaczać taki poziom prolaktyny i tego typu objawy?

Jestem mężczyzną 19 lat i od kilku miesięcy mam prolaktynę wybitą 2 razy ponad normę. - libido zerowe - słaba motywacja w ciągu dnia, kiedyś byłem wulkanem energii - robiłem już badanie przysadki z kontrastem jest zdrowa - testosteron mam bardzo dobry - tarczyca też jest zdrowa - zdarzają się stany depresyjne aczkolwiek jestem świadom że to kwestia tej prolaktyny -trenuje na siłowni, nigdy nie brałem żadnych sterydów ani innych podejrzanych środków - mam wyniki wątrobowe oraz estradiol lekko ponad normę - od początku całej tej przygody towarzyszą dwie blado czerwone plamki w okolicy około ustnej, więc może ma to jakiś związek. Rodzina mi mówi że wyglądam jakoś dziwnie na twarzy. - Czuje że w moim ciele dzieje się coś niepokojącego gdyż oddawane stolce zawsze są luźne, często kiedy przychodzi wieczór, z jelit dochodzą dziwne i głośne dzwięki którym nierzadko towarzyszą gazy. 3 razy w miesiącu zdarzyło się że w kale była krew. Endykrolodzy w mojej okolicy rozkładają ręce. Napisałem tyle informacji ile mi wpadło do głowy, ale pewnie wiele też przeoczyłem.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witamy,

Bardzo dobrze, że wykonał już Pan pewną diagnostykę w kierunku poznania przyczyny podwyższonej prolaktyny. Często trudno jest jednoznacznie ocenić źródło problemu, ale najważniejsze są występujące przy tym objawy oraz ogólne samopoczucie.

W przypadku prawidłowej tomografii komputerowej głowy, wstępnie można by wykluczyć zmiany w obrębie przysadki mózgowej. O dalszej diagnostyce powinien jednak zadecydować lekarz endokrynolog.

Do głównych objawów nadmiaru prolaktyny można zaliczyć między innymi problemy z potencją oraz powiększenie piersi. Niekiedy również mogą dochodzić zmiany skórne, czy stany depresyjne.

Zbyt wysoki poziom prolaktyny zaś może być spowodowany intensywnym stresem, problemami ze snem, a także przyjmowaniem niektórych leków.

Zalecamy Panu wizytę u lekarza endokrynologa, który po dokładnej analizie wszystkich wyników badań będzie mógł zdecydować o dalszej diagnostyce i ewentualnym leczeniu.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/prolaktyna

https://portal.abczdrowie.pl/podwyzszona-prolaktyna-funkcje-normy-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty