Co może oznaczać to ciągnięcie w zębie?

Witam. W zeszłym miesiącu wymieniałam plombę amalgamatową na światłoutwardzalną . Ubytek w zębie był jednak spory, ale został oczyszczony. Ząb jest wrażliwy na ciepło i zimno, stomatolog poinformował, że może to być skutkiem wymiany plomby, a jeśli stan będzie dalej się utrzymywał konieczne jest leczenie kanałowe. Odczuwam jednak inny niepokojący objaw jakby ciągnięcie w zębie na jego skraju, dziś właśnie w tym miejscu ukruszył się. Wizyta czeka mnie dopiero za kilka dni. Co może być przyczyną?

Ciężko odpowiedzieć mi na Pani pytanie bez możliwości obejrzenia zęba, jeśli dolegliwości są bardzo uciążliwe proszę umówić się wcześniej na wizytę. Powodów może być wiele pozdrawiam