Co może oznaczać u 7-latka podwyższona liczba płytek krwi?

Co może oznaczać u 7 latka podwyższona liczba płytek krwi - 430, % eozynocytów 7,9 (norma do 5), ;iczba eozynocytów 0,75 (norma do 0,65) i liczba monocytów 0,83 (norma do 0,8) przy % udziale monocytów prawidłowym?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Małgorzata Panek
70 poziom zaufania

Nadpłytkowość może towarzyszyć wielu chorobom, m.in. niedokrwistości z niedobory żelaza. Jednakże liczba płytek krwi u Pani syna jest tylko nieznacznie podwyższona. Niewielkie odchylenia ilości monocytów czy eozynofili nie muszą świadczyć o patologii.
Proszę pokazać wyniki badan lekarzowi pediatrze.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty