Co może oznaczać wydzielina z ucha u niemowlaka.

Dzień dobry, Mój syn ma sześć miesięcy i zapalenie gardła. Dostał doustnie Klarytromycynę. W dniu wizyty lekarskiej pierwszy raz wylała mu się wydzielina poza uszko. Wtedy była wodnista. Wtedy lekarz nie zauważył stanu zapalnego w uchu. Leczenie antybiotykiem doustnym trwa już sześć dni, a z ucha dalej leci spora ilość żółtej wydzieliny. Do laryngologa zapisani jesteśmy na poniedziałek, dziś pobrałam wymaz, który jutro zaniosę do zbadania. Laryngolog zaleciła dodatkowo stosowanie do nosa (syn ma katar) także kropli z Ektoiną i Biodacynę, ale mam wątpliwości, co do delikatnego osuszania ucha patyczkiem nasączonym spirytusem salicylowym, które także zaleciła do czasu wizyty. Proszę o opinię w tej sprawie.

nie rozumiem zaleconej klarytromycyny w leczeniu oraz konieczne jest badanie otoskopowe w momencie pojawienia się wycieku z ucha. pytanie czy dziecko gorączkuje? proponuje w takich sytuacjach zgłaszać się do swojego POZ i pediatry/LR