Co może pokazać badanie śródbłonka naczyń?

Witam Mam pytanie co wykazuje badanie A/C Śródbłonkom naczyń? Czy to badanie wykaże zapalenie drobnych naczyń w mózgu i czy w ogóle pokazuje zapalenie. I czy jest to podobne do badania VEGFR - czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego ? Jeśli nie gdzie można wykonać to badanie VEGFR ? Bo w laboratoriach niewiedzą jakie to nazewnictwo. VEGFR czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego nic im nie mówi . Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie są dolegliwości? sądzę ze wskazana jest wizyta u reumatologa i lub chirurga naczyniowego .