Co może powodować pękanie skóry sromu podczas stosunku?

Witam, mam 24 lata, od przeszło roku jestem mężatką. Od początku mojego życia seksualnego mam jednego partnera - męża. Ze sprawami intymnymi nigdy nie miałam problemu - oprócz krótkich, sporadycznych stanów zapalnych i zamrażanej nadżerki. Nie mam jeszcze dzieci. Od jakiegoś miesiąca mam problem z okolicami intymnymi, tzn. w czasie stosunku odczuwam nieprzyjemny ból w okolicach warg sromowych mniejszych - wydaje mi się, że przy wędzidełku. Tak jakby "skóra", te wargi sromowe od strony odbytu się nadrywały. Po stosunku wszystko mnie tam szczypie, pojawia się krwawienie i szczypanie (pieczenie). Wszystko wygląda tak jakbym w czasie stosunku nadrywała sobie w tym miejscu wargi sromowe. Po stosunku całe wargi sromowe są mocno opuchnięte (ale to chyba normalne, bo opuchlizna schodzi maksymalnie w ciągu 12 godzin). Dbam o higienę przed i po stosunku (również o higienę męża), a i tak w następnej dobie pojawia się swędzenie, które muszę leczyć maścią przeciwgrzybicza.  Kolejne stosunki są jeszcze bardziej nieprzyjemne już od samego "wchodzenia" i właśnie w czasie gdy partner we mnie wchodzi strasznie boli głównie od strony tylnej (czyli od strony odbytu) i kłuje tak jakby partner wchodząc coś rozdzierał. Już w trakcie stosunku jest mniej nieprzyjemnie, chyba, że partner wykona ruch który ponownie silnie napiera tak jakby na wędzidełko. Muszę dodatkowo nadmienić, że od dłuższego czasu "jestem sucha" i nie mam ochoty na seks. Po kilkudniowej walce ze świądem wszystko ustępuje do kolejnego seksu. Najbardziej pomaga przerwa kilkudniowa i to mnie najbardziej martwi, bo nic nie zmieniło się w budowie męża, ani w sposobie w jaki uprawiamy seks. Nie zmieniłam też płynu do higieny. Byłam już u ginekologa mając takie problemy, ale akurat był moment przerwy, więc nie mówiłam mu o tym - po badaniu stwierdził, że wszystko jest czyste, dzień po wizycie seks i znowu problem. Proszę o pomoc.

Witam serdecznie!

Prawdopodobnie przyczyną dolegliwości jest infekcja dróg płciowych, która wymaga leczenia i to najpewniej zarówno u Pani jak i u Męża. Czasami w wyniku spadku odporności dochodzi do rozwoju infekcji, na przykład wywołanej przez grzyby.

Innym powodem dolegliwości mogą być zaburzenia hormonalne, które mogą być przyczyną nadmiernej suchości dróg płciowych.

Jeżeli przyjmuje Pani leki (na przykład antykoncepcyjne) podobnie one mogą być przyczyna opisywanych zmian.

Zachęcam do ponownej wizyty u ginekologa i opowiedzenie lekarzowi o wszystkich odczuwanych przez Panią dolegliwościach.

Pozdrawiam