Co może powodować problemy z oddychaniem i ból żuchwy?

Dobry wieczór mam dyskopatie szyjna i ledzwiowa , mam brak apetytu , malo pije , czuje od 3 dni ze umierwm , nie czuje własnego wnętrza organizmu , przy chodzeniu nie czuje miensi , ale nogi czuje , nie czuje ze serce bije. Abadam i jest wszystko dobrze , wyszla miza zaburzenia lekowo- depresyjne , jak ziewnelam to zuchwa bolala , cały czas się boję ze wyjdzie z zawiasow , nie wiem od czego to . Czuje ze trace oddechy , tlen A mam wszytsko dobrze. W organizmie organizmie 99 A czuje jakbym miała zero jakby wszytsko bylo wyłączone vzy to jest od stanów lekowych czy z dyskopatii czy przerwany rdzen czy zuchwa poprostu normalnie mówię i jem .proszę mi pomóc.

Mgr Anna Byczko Psychologia

Szanowna Pani,

wymienione przez Panią objawy rzeczywiście mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowe. Często przy tym zaburzeniu występuje tzw. mechanizm błędnego koła czyli lęk sprawia, że skupia się Pani bardzo na najmniejszych sygnałach pochodzących z ciała, a to z kolei wzmacnia lęk i tym samym objawy somatyczne. Ból żuchwy może być również spowodowany nadmiernym zaciskaniem mięśni co ma swoje źródło także w stresie. W tym przypadku warto byłoby przede wszystkim zadbać o swoje podstawowe potrzeby czyli picie odpowiedniej ilości płynów, sesje relaksacyjne. Bardzo pomocnym sposobem na redukcję objawów będą konsultacje psychoterapeutyczne.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.

Anna Byczko