Jaka wartość saturacji jest prawidłowa?

Witam . Mam 28 lat, jestem kobieta. Mam stwierdzona nerwice lekowa a za soba szereg badan wykluczajacych inne choroby . zastanawia mnie tylko jedna zecz. Skoro saturacja badana z palca urzadzeniem pomiarowym wynosi zawsze 98-99% dlaczego z krwi zylnej wyszla mi tylko 38,8 czy taka wartosc jest prawidlowa ?

Szanowna Pani,

saturacja to jest nasycenie krwi tętniczej tlenem, może być badana metodą pulsoksymetrii (czujnik na palcu), w celu przeciwdziałania niewydolności oddechowej, np. monitorowanie parametrów życiowych podczas operacji. Gazometria to badanie krwi umożliwiające wykrycie zaburzeń równowagi kwasowo - zasadowej oraz wymiany gazowej organizmu, są różne parametry, określające poszczególne normy, dobrze byłoby żeby interpretacji dokonał lekarz zlecający.
Pozdrawiam serdecznie