Jaka powinna być saturacja przy Covid?

Witam od dwóch trzech dni choruje na covid , początkowo gorączka 39'5 zbijana lekami które pomagały ,obecnie nie więcej niż 38'5 też leki zbijają na mniej , moje pytanie dotyczy kaszlu był suchy a teraz jest suchy i mokry nieuciążliwy przykładowo przez cały dzień kaszlne z 6-7 x z czego jedno z nich jest mokre z żółtą plwocina , śpię normalnie , czy powinienem skontaktować się z lekarzem czy minie to samo ? Bo czuję się dobrze ? Jaka saturacja na pulsykometrze powinna być objawem niepokoju ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, podczas zakażenia COVID leczymy się objawowo, to znaczy, że powinniśmy zbijać gorączkę oraz przyjmować leki na kaszel. W związku z obecną żółtą wydzieliną/plwociną, warto skontaktować się z lekarzem, w celu ewentualnego włączenia leków przeciwbakteryjnych, np. antybiotyków.

Prawidłowa saturacja oscyluje w granicach 95%-100%, niższe wskazanie pulsoksymetra powinno nas skłonić do zgłoszenia się do lekarza, zwłaszcza podczas tej choroby wirusowej.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/saturacja-krwi

https://portal.abczdrowie.pl/pomalowane-paznokcie-moga-zakrzywic-wynik-pomiaru-saturacji-pulsoksymetrem-lekarz-apeluje

https://portal.abczdrowie.pl/pulsoksymetria-i-gazometria-krwi-tetniczej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.