Badanie gazometrii płuc

W czsie ostatniego pobytu w szpitalu przeprowadzono mi badania gazometrii płuc.Poco przeprowadza się takie badania i jak interpretować wyniki z tych badań?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie ma takiego badania jak gazometria płuc. Być może chodzi o badanie gazometrii krwi tętniczej, które stosuje się w celu monitorowania zaburzeń równowagi kwasowo-zasadowej i wymiany gazowej organizmu.