Problemy z oddychaniem u 19-latki

Mam 19lat i od kilku miesięcy problemy z oddychaniem. Przy braniu głebokiego wdechu jakby nie czuję tlenu,nie dociera on do płuc,przy takich próbach kłuje mnie w mostku (najlepiej,gdy ziewam, czuję się wtedy dotleniona,jednak i przy tym odruchowo łapię się za mostek).Czy może mieć coś do tego fakt,że przy porodzie się dusilam zawinieta pępowiną i stres (stres to mój kolejny problem)?Ponadto mam probl. z ciśn., bywa mi słabo,'szumi' w uszach,zatyka je i do tego mroczki przed oczami. Co mi dolega?

Witam,
można skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, jednak bardzo możliwe, że Pani dolegliwości mają podłoże psychiczne. Wiele czynników może mieć na nie wpływ, stres jest jednym z ważnych czynników. Warto byłoby także pomyśleć o konsultacji z psychoterapeutą, z takimi problemami (choć mogą się zdawać bardzo - i zapewne są bardzo obciążające) można sobie z powodzeniem radzić, na prawdę. Zachęcam do szukania pomocy. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości proszę o bezpośredni kontakt. Pozdrawiam.

Warto skonsultować się z lekarzem, zrobić badania i wykluczyć choroby somatyczne. Jeśli zastaną wykluczone, będzie to wskazywać na nerwice lekowa, a wówczas należy podjac psychoterapię, która pozwoli sobie poradzić zarówno z objawami, jak i ich przyczynami (emocjonalnymi).