Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może powodować zgrubienie na udzie?

2 dni temu wyczułem na udzie zgrubienie, które jest czerwone, a wokół niego występuje rumień, dodatkowo jest delikatnie opuchnięte i boli podczas dotykania. Wygląda to na ugryzienie jakiegoś owada, co musiało wystąpić podczas snu, ponieważ nie pamiętam aby coś mnie ugryzło. Biorę wapno i smaruję to miejsce fenistilem. Czy jakaś inna dolegliwość może się tak objawiać, czy to faktycznie ugryzienie owada i nie ma się czym przejmować tylko czekać aż zejdzie? Nie mam żadnych innych dolegliwości.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Drgawki gorączkowe - kiedy i jak je leczyć?

Kiedy pacjent ma wysoką temperaturę, mogą u niego pojawić się tzw. drgawki gorączkowe. Jak sobie z nimi radzić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej na ten temat.

Może być to , tak jak Pan przypuszcza, odczyn po ugryzieniu przez owada, proponowałabym jednak umówić wizytę u lekarza (w razie jak samo przejdzie zawsze można zrezygnować). W przypadku wystąpienia objawów ogólnych, takich jak: gorączka, ogólne złe samopoczucie lub też nie ustępowania zmiany po kilku dniach konieczna jest pilna wizyta u lekarza.

Lekarz w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy