Co może sugerować ten częstomocz?

Cierpię na częstomocz - badania wszystkie w porządku, powodem jest podobno nerwica i lęki. Jednakże czasem się zdarzy ze po dwóch godzinach od oddania moczu sprawdzając cewkę moczowa jest tam minimalnie mokro. Urolog powiedział ze nie mam się czym martwić. Ja jednak się martwię i nie wiem co z tym zrobić? Czy to można uznać za fizjologie skoro wszystkie badania są w porządku?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

częstomocz może mieć wiele przyczyn. Ich źródłem są zazwyczaj problemy w obrębie cewki moczowej, nerek, czy prostaty. Zazwyczaj taki objaw pojawia się też przy zapaleniu pęcherza moczowego. Aby stwierdzić powód takiego stanu i postawić jednoznaczną diagnozę potrzebna jest wizyta u lekarza i przeprowadzenie badań.

W Pana przypadku, gdy urolog nie widzi problemu, nerwica faktycznie może przyczyniać się do takiego symptomu, jednak dla pewności zalecamy ponowny kontakt ze specjalistą.

Częste oddawanie moczu i jego nietrzymanie jest jednym z objawów nerwicy pęcherza moczowego lub nerwicy lękowej. W takim przypadku stan ten nie jest spowodowany żadnym fizycznym schorzeniem, tylko wywoływany przez naszą psychikę.

Do sposobów radzenia sobie z takim problemem należy leczenie farmakologiczne za pomocą leków łagodzących objawy, a także psychoterapia, która pomaga przezwyciężyć taką trudność.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, aby lepiej zrozumieć Pana stan:

https://portal.abczdrowie.pl/objawem-jakich-chorob-jest-czestomocz

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.