Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może znaczyć taki zapis w eeg?

Witam, odebrałam swoj opis badania eeg. Zaniepokoił mnie bardzo. Za 3 tygodnie mam zrobić rezonans głowy. Co może oznaczać taki zapis? Cierpię na bardzo mocne bóle głowy, z zaburzeniami widzenia, odrętwieniem lewej strony ciała w tym języka i ust, tracę wtedy koncentracje i dochodzi do utrat przytomnosci. Pojawiają się też wymioty. Zapis słabo uporządkowany, symetryczny, obecna jest w nim miernie obfita ale niezbyt regularna czynność fal alfa 9c/sek.Odprowadzenia przednie dość liczne fale 5,6c/sek.Nie ma czynności napadowej,próby aktywacyjne ujemne. Zapis nie mieści się w granicach normy, obecna jest dość obfita czynnosc fal wolnych w odprowadzeniach czołowych.
KOBIETA, 30 LAT około miesiąca temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Zapis EEG nie budzi niepokoju!, w granicach normy!

Konieczna pełna konsultacja; Opisy badań do interpretacji klinicznej ; po badaniu.... Najważniejszy PACJENT I OBJAWY Wyniki badań do interpretacji klinicznej Ważna ocena stanu ogólnego i neurologicznego, pełny wywiad i badanie, analiza wyników laboratoryjnych ! Ważny tez nastrój, sen; tryb życia i przyjmowane leki Pozdrawiam i zapraszam

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy